Krótka historia

Na początku był Rzemieślniczy Klub Sportowy - Bolesławiec. Potem powstawały kolejne kluby sportowe w powojennym Bolesławcu. W 55 roku powstał Bolesławiecki Klub Sportowy Bolesławiec. Pierwszym Prezesem tego nowopowstałego klubu został Zbigniew Częścik. Pierwszy oficjalny mecz BKSu to spotkanie z II ligową wówczas Spartą Lubań w dniu 04-03-1956 nasi piłkarze pokonali Spartę 2:1. Do lat 70tych BKS bardzo dobrze radził sobie w rozgrywkach zarówno ligowych jak i towarzyskich. W tamtym okresie barwy naszego klubu reprezentowali m.in. Szpyrka, Kowalik, Fok, Ilczyna, Stulin, Soja, Klessa, Jehnel, Cyroń, Kutyniok, Kubski, Powróźnik. A zdarzały się również mecze z takimi tuzami polskiej piłki jak Górnik Zabrze - wygrany przez BKS 1:0. Lata 80te to niestety powolny upadek BKSu. Pomimo tego, że poszczycić się może kilkoma zawdonikami znanymi w polskiej piłce (Zbigniew Szewczyk, Bogdan Szczęsny, Zbigniew Mandziejewicz, Adrian Popek) to jednak na ligowych boiskach nie wiodło się najlepiej. Wydawało się, że początek lat 90tych i pomoc finansowa Pana Rulińskiego wyciągnie nasz klub z piłkarskiego niebytu (po rundzie jesiennej zajmowaliśmy 1 miejsce III ligi) to jednak niestety niewiele się zmieniło. Od tamtego czasu BKS to ciągła tułaczka pomiędzy klasą okręgową a IV ligą. Należy jeszcze zaznaczyć, że doszło do połączenia dwóch klubów BKS Bolesławiec oraz Bobrzanie Bolesławiec. Z połączenia powstał BKS Bobrzanie Bolesławiec. Natomiast kibiców ma ten klub najlepszych na świecie. Zrzeszeni w FC Zagłebia Lubin są znaczną jego podporą.